ODPRACOWANIE ZADŁUŻENIA

 

Zarządzenie Nr 5586/2014 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 14 lutego 2014r. daje możliwość spłaty zadłużenia za korzystanie z lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu m. st. Warszawy w formie świadczenia niepieniężnego.

 

"Odpracować dług" może sam dłużnik lub wskazana przez niego osoba pełnoletnia.

 

Wykonywane prace polegają głównie na sprzątaniu i porządkowaniu terenów otwartych położonych tylko w Dzielnicy Mokotów. Poza tym, w okresie wakacji letnich, można wykonywać prace remontowe w budynkach oświatowych.

 

Stawka za jedną godzinę "odpracowanego długu" wynosi 10,00 złotych.

 

Prace nadzoruje pracownik administracji, w której znajdują się tereny porządkowane przez dłużnika. Zaliczenie wartości prac na poczet spłaty długu następuje po zakończeniu każdego miesiąca, na podstawie karty pracy.

 

"Odpracować" można jedynie dług a nie bieżące należności za lokal.

 

Chcąc przystąpić do programu "Odpracowywania zadłużenia" zainteresowany dłużnik występuje pisemnie do Dyrektora ZGN Mokotów (ul. Irysowa 19, 02-660 Warszawa) o wyrażenie zgody na tę formę spłaty zadłużenia. Po uzyskaniu zgody i po wyborze rodzaju i miejsca pracy, dłużnik podpisuje odpowiednie porozumienie, w którym zawarte są wszystkie uzgodnienia oraz rozpoczyna pracę.

 

Program "Odpracowania zadłużenia" koordynuje Pani Marta Barej, w siedzibie Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów, przy ulicy Irysowej 19, pój nr 30. Z koordynatorem można komunikować się telefonicznie: 22/549 - 37 - 30 lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. każdego dnia roboczego w godzinach od 700 do 1500

 

"Odpracowanie zadłużenia" staje się w Warszawie coraz powszechniejszym sposobem spłaty długu za mieszkanie.

 

ZAPRASZAMY

DO ZAKŁADU GOSPODAROWANIA NIERUCHOMOŚCIAMIW DZIELNICY MOKOTÓW,

DO POKOJU NR 30,PRZY ULICY IRYSOWEJ 19 W WARSZAWIE.